Brīvība (1948)

 

 

Jubilari_07

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas mēnešraksts “Brīvība” ir ļoti pretrunīgi vērtēts preses izdevums. Sākumā tas tika publicēts Eslingenā (Vācija), vēlāk – Stokholmā. Par savu mērķi “Brīvības” autori izvirzīja “cīņu par demokrātiskas un neatkarīgas Latvijas republikas atjaunošanu”, kas nozīmēja vispirms “cīņu pret Padomju Savienības agresīvo imperiālismu un par latviešu tautas atbrīvošanu no komunistu diktatūras.”

Žurnāla lappusēs var atrast rakstus par sociālisma teoriju un filozofiju, sociālistisko organizāciju pasākumiem, komentārus par padomju Latvijā iznākušo presi, kā arī literāros darbus un to apskatus. Tajā pašā laikā “Brīvība” pauda negatīvu nostāju pret daudziem Latvijas brīvvalsts laikmeta politiķiem un publicēja kritiskus rakstus par trimdas darbiniekiem.

“Brīvība” ātri nonāca opozīcijā gan ar padomju varu, gan ar trimdas latviešu sabiedrību un izpelnījās asu kritiku no abām pusēm. Neskatoties uz kategorisko nostāju (vai arī gluži otrādi – pateicoties tai), žurnāls ar laiku ieguva popularitāti latviešu trimdas aprindās un tika izdots vairāk kā pusgadsimta garumā – līdz pat 1999. gadam.

Ieskaties “Brīvības” pirmajā numurā:

Visu žurnāla numuru arhīvs portālā periodika.lv
UZZINI VAIRĀK:

(LEJUPIELĀDĒT PDF)

(LEJUPIELĀDĒT PDF)

(LEJUPIELĀDĒT PDF)

Atbildēt