Par izstādi

Jubilari_1_2versija

“Periodika 2018. Jubilāri” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Periodikas nodaļas veidota virtuāla izstāde. Tajā vari iepazīties ar 8 nozīmīgiem laikrakstiem un žurnāliem Latvijas vēsturē, kuri šogad atzīmē apaļu jubileju – no 20 līdz pat 250 gadiem.

Šajā raibajā jubilāru sarakstā atradīsi gan plaši pazīstamus, gan maz pētītus izdevumus. 2018. gads apvieno daudzas šķietami atšķirīgas latviešu kultūras parādības, tāpēc izstādē iekļauts gan pirmais žurnāls latviešu valodā “Latviešu Ārste”, gan Garlība Merķeļa izdotais “Livländischer Merkur”, gan 19. gadsimta nozīmīgākais pilsoniskais laikraksts “Baltijas Vēstnesis”, gan leģendārā “Atmoda” un citi izdevumi.

Jubilari_680_px

Virtuālajā izstādē par katru izdevumu pieejams īss apraksts un pirmais numurs. Katrs izdevums papildināts ar “8 faktiem”, “8 fotogrāfijām” un “8 citātiem”, lai atklātu ne tikai saturu, bet arī izdevuma īpatnības, autoru pienesumu un kultūrvēsturisko nozīmi. Šo informāciju vari arī lejupielādēt PDF formātā. Pievērs uzmanību arī norādēm: daļa no izdevumiem ir digitalizēti un brīvi pieejami internetā.

Lai sāktu izstādes apskati*, izvēlies jebkuru no izdevumiem:
Latviešu Ārste (1768);
– Livländischer Merkur (1818);
Baltijas Vēstnesis (1868);
Kurzemes Vārds (1918);
Brīvība (1948);
– Latvju Mūzika (1968);
– Atmoda (1988);
Letonica (1998).

Par šo blogu
Autore: Kristina Papule
Redaktore: Alīna Pūce
Grafiskais dizains: Anete Krūmiņa

Kontaktinformācija
periodika@lnb.lv
www.lnb.lv

*Virtuālās izstādes apskatei vēlams izmantot pārlūkprogrammu Internet Explorer 11, kā arī Firefox, Safari, Chrome vai Microsoft Edge jaunākās versijas.
Ja izmantosi vecākās pārlūkprogrammu versijas, izstāde var darboties samazinātas funkcionalitātes režīmā. 

 

 

 

 

 

Atbildēt